The Basic Principles Of radial koroner balon ve stent işlemleri uşak

Kalbimizde bulunan aort atar damarımızda meydana gelen sağlık problemlerinin ilerleme kaydetmesi sonucunda aort anevrizması meydana gelmektedir. Damarın boyutu bu noktada en önemlisi.

Daha uzun vadeli veriler: TAVI işlemi, görece yeni bir tedavi seçeneği olduğundan, daha uzun vadeli takip ve araştırmaların sonuçları beklenmektedir. Bu veriler, tedavinin uzun vadeli etkinliğini, dayanıklılığını ve komplikasyonlarını daha iyi anlamamıza propertyımcı olabilir.

The incidence of deep venous thrombosis following endovascular stent-graft remedy of abdominal aortic aneurysms

Bu tedavinin amacı yüksek tansiyon varsa kontrol altına almak ve damar sertliğine neden olan sigara alışkanlığı, kanda yüksek yağ seviyesi gibi riskleri ortadan kaldırmaktır.

Abdominal aort anevrizma (AAA)’sı; subdiyafragmatik aortun normal yapısını kaybetmesi sonucu meydana gelen damar duvarında lokalize zayıflık ve damar çapının one.5 katından daha fazla anormal dilatasyonu ile kendini gösteren ilerleyici bir damar hastalığıdır.

“Stent takılan kişinin kalp kasında önemli bir hasar yoksa -ki bu, kalp fonksiyonlarının tamamen normale yakın olduğu anlamına gelir- normal aktivitelerini herkes gibi yapabilir.

Lakin bu damar çapı three cm den biraz daha geniş ise o vakit balonlaşma anevrizmasının meydana geldiğini söyleyebiliriz. Damarların bu genişlikte olması sorun yaratmamakta. Hatta biraz genişlemeye başladığında sadece kontrollere giderek tedavi olup olmayacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lakin damar yapısı five.5 cm çapı aştığında o vakit birey için tedavi gerektiren bir sürece girilmektedir.

The standard administration of abdominal aortic aneurysm (AAA) is surgical, with graft substitution in the aneurysmatic phase. The remedy of AAA with endoluminal stent-graft prostheses is receiving increasing notice as an alternative system to abdominal surgical treatment.

Yeni nesil ve “dallı” olarak tabir edilen stent greftler, böbrek atardamarlarını da içine alan anevrizmalarda kapalı yöntemle tedaviyi mümkün kılmakta ve ameliyat sonrası oluşabilecek problemleri de en aza indirmektedir. Stent-greft teknolojisi sayesinde, artworkık normal anevrizma ameliyatlarından çok daha fazla riski bulunan karın içi anevrizma operasyonları başarıyla yapılmaktadır.

Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde "SİTE"yi kullanmaktan vazgeçiniz. "SİTE" sahibi bu "SİTE"de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları, içeriği, "SİTE"'yi, "SİTE" kullanma koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Genel olarak arterlerde meydana gelen balonlaşmayla orantılı olarak ortaya çıkan arterlerdeki balonlaşma; zaman içinde aort damarının incelerek yıpranmasına hatta sonucunda yırtılmasına sebebiyet verir. Abdominal aorta nedir sorusuna cevap olarak kısaca karın bölgesinde bulunan arterler diye cevap verebiliriz.

Beyaz erkekler abdominal aort anevrizması geliştirme açısından en yüksek riske sahiptir. Ultrason kullanımının artmasıyla birlikte, abdominal aort anevrizmalarının saptanması yaygın hale gelmiştir. Sigara içenlerde ve yaşlı beyaz erkeklerde daha yaygın olma aort anevrizmalarının kaplı stentler ile kapatılması ıcın eğilimindedirler.

Prof. Dr. Ali Metin Esen, İstanbul, Şişli’de bulunan bir uzmandır ve balonlu anjiyo konusunda geniş bir uzmanlığa sahiptir. Prof. Dr. Esen, yılların deneyimine ve ileri teknik bilgisine dayanarak kalp ve damar hastalıklarının tanı ve tedavisi konusunda lider bir isimdir.

Bazı durumlarda kalp çarpıntısı, acil tıbbi müdahale gerektiren ciddi bir durumun belirtisi olabilir. Özellikle aşağıdaki durumlarda acil lawnım alınmalıdır:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The Basic Principles Of radial koroner balon ve stent işlemleri uşak”

Leave a Reply

Gravatar